بدافزار Heartbleed

شرکت امنیتی ترند میکرو - عرضه کننده ژاپنی محصولات آنتی ویروس - نسبت به حمله ویروسهای فیشینگ با ترفند ابزار پاک کردن Heartbleed  (نقص امنیتی خونریزی قلبی) هشدار داد.
نقص امنیتی Heartbleed  (خونریزی قلبی اینترنت) در حقیقت آسیب پذیری در سرویس OpenSSL است که چندی پیش شناسایی شد.
این نقص امنیتی سروصدای بسیاری در وب سایتها و رسانه های خبری به پا کرد و برخی شرکتهای معتبر امنیتی و از جمله شرکت امنیتی ترند میکرو (پی سی سیلین) ابزارهای مختلفی را برای شناسایی این نقص امنیتی در وب سایتها ارائه دادند.
سروصدای ایجاد شده برای این نقص امنیتی و از طرفی علاقه کاربران به دانلود ابزارهایی برای شناسایی این نقص امنیتی باعث شد تا خلافکاران سایبری نیز بی کار ننشسته و بهانه ای برای حمله به کاربران با تروجانها، ویروسها و بدافزارها داشته باشند.
در همان زمان نیز که برخی وب سایتها " از جمله وب سایتهای ایرانی "ابزارهای نه چندان معتبر و یا نامعتبری را برای شناسایی این نقص امنیتی منتشر کردند ، شرکت امنیتی دورانتاش - یکی از برترین توزیع کنندگان محصولات آنتی ویروس - در خبری با عنوان "دورانتاش هشدار داد: مراقب افزونه های نامعتبر باشید. "نسبت به ظهور بدافزارهایی در قالب ابزارها و لینکهای جعلی و تقلبی شناسایی نقص امنیتی خونریزی قلبی هشدار داد.
بد نیست بدانید رفع نقص امنیتی خونریزی قلبی فقط از طریق انجام بروزرسانی های مورد نظر از سمت سرور امکان پذیر می باشد و کاربرها و بازدیدکنندگان وب سایتها نقشی در رفع این نقص امنیتی ندارند.
کاربران استفاده کننده از اینترنت و بازدیدکنندگان وب سایتها برای در امان ماندن از این نقص امنیتی کاری که باید انجام دهند این است که:
1
-استفاده از آخرین نسخه و بروزرسانی شده نرم افزارهای آنتی ویروس معتبر.
2
-انجام بروزرسانی های سیستم عاملها و نرم افزارها.
3
-و در برخی موارد نسبت به تغییر رمزهای عبور خود در وب سایتها اقدام کنند.
و مراقب ایمیلها و لینکهای مشکوک و نامعتبر باشند